Dobrý den, dnes je a svátek má

Archiv aktualit 2015

Maškarní ples

V sobotu 14. února 2015 uspořádala TJ Sokol Křepice maškarní ples.  Akce se podařila a zúčastnila  se jí celá řada perfektně vyhotovených masek. K tanci hrála kapela Vonička a byla jenom škoda, že nepřišlo víc lidí. Bylo na co koukat. Více informací přineseme v dalším čísle Křepického zpravodaje.

Oslava 60. výročí založení ZO CHPH

V sobotu 14. února 2015 uspořádala Základní organizace chovatelů poštovních holubů slavnostní schůzi k 60. výročí založení organizace. V rámci oslav, kterých se mimo aktivních členů, zúčastnil i první zakládající předseda organizace pan Jan Losa, byli představeni nejúspěšnější členové a největší úspěchy spolku. Nakonec proběhla společná oslava s doprovodem harmonikářky. Více informací přineseme v dalším čísle Křepického zpravodaje.

Obsazenost obecních sálů

V menu Obecní úřad --> Obsazenost obecních sálů najdete aktuální stav rezervací kulturního sálu a spolkového domu. Pro rezervaci zbývajících termínů můžete kontaktovat pracovníky obecního úřadu, kteří Vaši rezervaci provedou.

Velikonoční jarmark

Mateřské centrum Klubíčko pořádalo v neděli 29.3.2015 od 14.00 - 16.30 hod. v kulturním sále první Velikonoční jarmark. Co tam bylo k vidění???
Pletení pomlázky - Dana Zimmermannová
Vyškrabávání vajíček - Michaela Rabovská
Velikonoční dílničky pro děti 
Prodej dekorační vazby - Lenka Rabovská
Prodej výrobků šikovných křepických žen
Prodej keramiky - Božena Dvořáková
Ochutnávka vín - Marek Štýbl, Jiří Nečas
Háčkování - Alena Rouzková
Just - Zita Strouhalová
Také proběhla soutěž o nejchutnější pomazánku - sešlo se 12 pomazánek. Nejvíce hlasů od návštěvníků jarmarku dostala pomazánka s číslem 4 - lucemburská od Marie Sáčkové. Všechny recepty se objeví na stránkách www.klubicko.websnadno.cz. Obrázky z této akce naleznete ve fotogalerii.

Pietní akt k osvobození obce

Zastupitelstvo obce Křepice oznamuje občanům, že pietní akt (položení květin) k 70-tému výročí osvobození naší obce se bude konat v pátek 17. dubna 2015 v 18,00 hodin u pamětního místa na Čertoraji.

Divadelní představení

Mateřské centrum Klubíčko uspořádalo v sobotu 18.4.2015  ve 20.00 v kulturním domě divadelní představení uherčického ochotnického souboru Bezkamen (NE)Prodejné manželky. Představení bylo hojně navštíveno diváky, kteří si vychutnali vynikající výkon herců. Atmosféru představení dokumentují i fotografie, které najdete v naší fotogalerii.

Pálení čarodějnic

Mateřské centrum Klubíčko pořádalo 30.4.2015 tradiční Pálení čarodějnic v areálu za poštou. Pro děti zde byla připravena trampolína, probíhalo malování na obličej a byla vyhlášena Miss čarodějnice. Atmosféru této události dokumentují snímky, které najdete ve fotogalerii.

Májová zábava

Stárci ročníku 1997 a TJ Sokol Křepice pořádají v sobotu 16.5.2015 tradiční Májovou zábavu. V 17:00 projdou stárci za doprovodu dechové kapely Zlaťanka vesnicí, ve 20:00 začne májová zábava. Stárci a pořadatelé z TJ Sokol Vás všechny srdečně zvou na tuto akci 

Oslava Dne matek

V neděli 10. května proběhla v kulturním sále oslava Dne matek. Zcela zaplněný sál nadšeně aplaudoval vystoupením dětí z mateřské školy i žákům ze základní školy. Atmosféru této vydařené oslavy si můžete připomenou na několika fotografiích.

Den dětí v Křepicích

V sobotu 30.5.2015 se v Křepicích uskutečnila Pohádková cesta ke Dni dětí, kterou organizovalo MC Klubíčko, MŠ Křepice, Sdružení myslivců a Sbor dobrovolných hasičů za podpory Obecního úřadu. Bylo připraveno 12 stanovišť s pohádkovými postavami, které měly pro děti připravené úkoly a za splnění úkolu dostaly odměnu. Start byl z víceúčelového hřiště u ZŠ a cíl byl na Hájence, kde bylo přichystáno posezení a opékaly se špekáčky.
I přes krátkodobou nepřízeň počasí se akce velmi vydařila, jak o tom svědčí i fotografie.

Hubertská veselice

Myslivecké sdružení Křepice Vás srdečně zve na Hubertskou veselici, která se koná v sobotu 27. června 2015 ve 20 hodin na myslivně v Křepicích. K tanci a poslechu hraje kapela DRING. Pořadatelé zvou na zvěřinové hody a dobrou zábavu.

Zahrádkáři slavili

V sobotu 15. srpna uspořádala Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Křepicích akci k  45. výročí  založení organizace. K tanci a poslechu hrála cimbálová muzika LONGA. Akce se uskutečnila na tanečním parketu před Obecním úřadem a byla příjemnou oslavou i vzpomínkou na činnost organizace v obci.

Tradiční hodové posezení na Myslivně

V pátek 21. srpna se koná na křepické myslivně hodové posezení, k poslechu a zábavě budou hrát od  20:00 hodin „harmoniky“, v sobotu 22. srpna bude hrát od 15:00 hodin cimbálová muzika Vojara ze Svatobořic a v neděli od 15:00 hodin cimbálová muzika z Milotic.

Bartolomějské hody

Stárci ročníku 1997 a TJ Sokol Křepice zvou všechny  občany na  tradiční Bartolomějské hody, které se uskuteční ve dnech 22. až 24. srpna 2015 na tanečním parketu u Obecního úřadu. V sobotu hraje k tanci a poslechu dechová hudba Blučiňáci, v neděli dechová hudba Dambořanka  a v pondělí skupina Team rock. Začátek vždy ve 20:00 hodin.
Ještě jednou srdečně zvou stárci a pořadatelé.

Křepický voříšek

V sobotu 29. srpna se na cvičišti kynologického klubu uskutečnila přehlídka psů pod názvem Křepický voříšek. Přihlásit se mohl každý, kdo měl zájem o prezentaci svého psího přítele. Nezáleželo na původu ani na rase. Akce se setkala se zájmem veřejnosti. Jenom škoda, že se zúčastnilo málo vystavovatelů přímo z Křepic. Více se o akci můžete dozvědět přímo na webu organizátorů psirajvystav.blog.cz

Babské hody

Mateřské centrum Klubíčko pořádalo dne 17.10.2015 Babské hody. Jako tradičně hrála kapela Vonička. Šlo 10 párů správných bab, kroje byly zapůjčené z Hodějic. Na programu byla tombola, půlnoční překvapení, dvě sóla - písničkové a babské. Hodovou atmosféru zachycuje několik fotografií ve fotogalerii letošních akcí.

Sbírka hraček

Sbor dobrovolných hasičů Křepice pořádá druhý ročník sbírky hraček. Pouze nové hračky se budou přijímat v hasičské zbrojnici od 9.11. do 11.12. každé pondělí a čtvrtek vždy od 17:00 - 19:00.
Plakát (454.7 kB)

Advent v Křepicích

Srdečně zveme všechny spoluobčany k vánočnímu stromu u obecního úřadu.

1. adventní neděle - 29. 11. 2015 - ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

  • v 17.00 hod. rozsvícení vánočního stromu panem starostou
  • následně vystoupí děti z MŠ Křepice se svým pásmem
  • fotografie z 1.adventní neděle

2. adventní neděle - 6. 12. 2015 - VÁNOČNÍ JARMARK

  • jarmark zahájí děti ze ZŠ Křepice (1. a 2. třída) se svým vystoupením "Čertovských radovánek" ve 14.00 hod.
  • prodej na jarmarku začne po vystoupení, k zakoupení budou nejen výrobky dětí ze ZŠ, MŠ a MC Klubíčka, ale také výrobky šikovných spoluobčanů - např. A. Rouzková (háčkováni), K. Kotačková (malování na sklo), B. Šimoníčková (keramika), B. Dvořáková, I. Jelínková (vánoční dekorace), P. Strouhalová (nahřívací polštářky), P. Voldánová (ručně malované kameny),
  • současně bude probíhat prodej vánočních stromků

3. adventní neděle - 13. 12. 2015 - VYSTOUPENÍ ZŠ KŘEPICE

  • v 17.00 hod. vystoupí u vánočního stromu žáci 3., 4. a 5. třídy ze ZŠ Křepice s pásmem "Putování do Betléma"

4. adventní neděle - 20. 12. 2015 - ŽIVÝ BETLÉM

  • v 17.00 hod. začne "Živý Betlém", který si připravilo MC Klubíčko
  • poté si společně se zastupiteli obce zazpíváme některé vánoční koledy

Během všech nedělí budou zastupitelé připravovat pro zahřátí svařáček a pro děti čaj.

Přejeme příjemné prožití předvánočního času bez zbytečného shonu a ještě jednou si Vás dovolujeme pozvat na adventní neděle k vánočnímu stromu u obecního úřadu.

Posezení u cimbálu

ČZS Křepice zve všechny občany na 18. ročník POSEZENÍ U CIMBÁLU - vítání mladého vína a to v sobotu 28. 11. 2015. Začátek přehlídky vín je v 19.00 hod., cimbálová muzika Longa vystoupí od 20.00 hod.
Vzorky (1 vzorek = 0,7 l) se budou vybírat od 13.00 hod. současně s přípravou sálu.

Novoroční koncert

Novoroční koncert se uskuteční v sobotu 2. 1. 2016 v 17.00 hodin v Kulturním sále. Vystoupí DH Hornobojani.
© All rights reserved - všechna práva vyhrazena Obec Křepice | created by TimeTree | Statistika návštěvnosti