Dobrý den, dnes je a svátek má

Skautský oddíl Gaudete

Skautský oddíl Gaudete Křepice vznikl na jaře roku 1995 z původní šestičlenné družiny ministrantů jako čtvrtý oddíl skautského střediska Vranovice. Z počátku šlo pouze o čistě chlapecký oddíl, který se ale po několika letech rozšířil také o dívčí kmen.

V roce 2012 byl oddíl zrušen, ale aktivita skautů pokračovala a od roku 2017 je oddíl součástí 41. oddílu Brno, středisko Řehoře Mendla.

V současné době má náš oddíl 5 družin: družina světlušek - Včeličky, vlčat -Žraloci, skautů - Netopýři a skautek - Vlčice. Pátou družinou našeho oddílu je družina roverů a rangers - Fénixové. Oddíl navštěvuje něco okolo 30 dětí z Křepic.

Na vedení oddílu (viz. níže) se podílejí činovníci z Křepic.

V současné době sídlíme ve farní místnosti v Křepicích a také se scházíme ve dřevěné chatce, které říkáme Bouda. Kromě schůzek pořádáme také výpravy a výlety, které organizujeme buď sami, nebo spolupracujeme s brněnskou částí oddílu a jezdíme s nimi. Mimo jiné pořádáme akce pro širokou veřejnost jako je například promítání dokumentárních filmů.

Každý školní rok, který je zároveň také jakýmsi funkčním rokem našeho oddílu, zakončujeme tradičním prázdninovým tábořením, které je vrcholem celoroční činnosti. Každý tábor provází celotáborová hra na motivy nějakého příběhu, takže už jsme prožili tábor na palubě pirátské lodi, v australské buši i na zapomenutém a neprozkoumaném ostrově jako Robinsoni, prozkoumávali jsme světy pomocí hvězdné brány, nebo jsme bojovali o přežití v aréně hladových her.


Kontaktní informace

Aktuální oddíl

Strediskove_jamboree_124_

Vedení oddílu

Vůdce oddílu: Erik Nepevný (Brno)

Zástupce vůdce oddílu: Anna Novotná (Křepice)

Hospodář oddílu: Michaela Kohoutová (Brno)

Další činovníci oddílu:

Šimon Novotný

Anežka Procházková

Mikuláš Nevídal

Hedvika Procházková

Jan Procházka

Kristýna Nevídalová

Tereza Havlovičová

Nahoru
© All rights reserved - všechna práva vyhrazena Obec Křepice | created by TimeTree | Statistika návštěvnosti